צור קשר פיזיותרפיסטים לימפטיים אודותינו דף בית
מאמרים
   מאמרים בנושא:
חבישות + בצקות

הסבר מפורום לימפדמה על בצקת

שאלה מפורום לימפדמה שבאתר Doctors:

"עברתי החלפת שני פירקי ירך, קיבלתי בצקת לימפטית ואני מטפל, עיסוי לימפטי, מקבל זריקה אנטיביוטי פעם בחודש,כשאני שוכב רק עם רגלים מוגבהות, גרב אלסטי שיש
אני לא חובש בזמן שיוצא נוזל צלוליטס,עושה חבישת עם מי מלח
זה לא עוזר.השאלה אם יש פיתרון אחר ?".תשובתו של שמואל להב:

בוא נעשה סדר בהבנה על הקשור בבצקת לימפטית.

בצורה ציורית וחלקית ניתן לאמר שתפקידה של מערכת הלימפה בגוף הוא הוצאת והעברת הלכלוך מהתאים לצורך עיבוד וניקוי.מערכת זו הינה שיטחית, קרי, עוברת מתחת לעור וצמודה אליו. זו גם הסיבה שניתן לראות באם יש בעיה-הגף מתנפח!

תפקידו של הרופא לאבחן האם אכן ישנה בעיה במערכת הלימפה בגוף ותפקיד זה מוטל על רופאי כלי-דם. אכן, כפי שנאמר, פרופסור בס הוא מהידועים ביותר המבינים במערכת זאת.לאחר שהרופא איבחן שישנה בעיה במערכת הלימפה (או בעיה על רקע לימפטי) הוא יפנה אותך לפיזיותרפיסטית לימפטית-כזו שעשתה הכשרה והוסמכה לטפל בגף בשיטת עיסוי לימפטי! בארץ ישנן למעלה ממאתיים פיזיותרפיסטיות שהוסמכו לטפל בשיטה זו והן מפוזרות ברחבי הארץ ומוכרות ע"י קופות החולים השונות-דבר חשוב לכשלעצמו, כל זאת כדי שתוכל לקבל החזר כספי על הטיפול מהקופה.בכדי לקבל את הרשימה המעודכנת כנס לאתר של חברת פארו: http://www.farrowmedical.co.il/ ושם תמצא את הרשימה לפי מיקומים גיאוגרפיים.

הפיזיותרפיסטית מזהה את מקור החסימה וע"י הובלת נוזלי הלימפה פותחת מחדש מעברים דרכם נוזלי הלימפה יוכלו לצאת מהגף, כל זאת בשיטה של עיסוי לימפטי המיוחד לצורך זה.

לאחר הטיפול ובכל טיפול, הפיזיותרפיסטית חובשת את הגף בריפודים וחבישות מיוחדות או בחבישת "פארו" בכדי לשמר את תוצאות הטיפול עד לטיפול הבא.

לאחר שהגף מגיע למצב הטוב ביותר שניתן, הפיזיותרפיסטית תמליץ על שימוש בגרב אלסטית, על פי רוב גרב אלסטית בהזמנה מיוחדת בכדי לשמר את הגף.

אני מקווה שעשיתי לך סדר בהבנה.

בריאות והצלחה,

שמוליק

לגילוי נאות-הכותב הינו בעלים של מכון אורטופדי ברזילי-להב המתמחה, מזה שנים רבות, בהספקת ציוד לטיפול לימפטי ובמדידות לגרביים מיוחדות.

+    ברזילי להב
+   ייחודיות פארו
+   מוצרים
+   מאמרים
+   קישורים
+   פארו בארה"ב
+   הדרכה פארו
+   מן העיתונות
+   מטופלים ממליצים
+   טפסי מדידה פארו
+   הוראות כביסה פארו
+   תקני איכות ובקרה
+   גרבי OFA
+   טפסי מדידה OFA
+   פיזיותרפיה
+   אירועים וכנסים

לקבלת חומר נוסף:
שם פרטי:
מייל:
טלפון:

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות